Powered by CoalaWeb

CFR Cluj a castigat la pas Seria I la Juniorii C Cluj

Evaluare utilizator:  / 1
Cel mai slabCel mai bun

Pentru a evita orice surpriza neplacuta in meciul disputat ieri impotriva celor de la Ariesul Turda, antrenorul Alin Cazan si-a luat toate masurile de siguranta si a inceput meciul cu cea mai buna formula de joc.
Precautia lui a fost cat se poate de justificata deoarece in acest retur adversarii nu pierdusera niciun meci, astfel ajungand pe locul 4 in Clasamentul Seriei I a Campionatului Judetean Juniori C Cluj.
Temerea a fost cat se poate de justificata deoarece chiar daca Daniel Hetea a deschis repede scorul – astfel devenind marcatorul golului cu numarul 100 – atacantii turdeni au fost cat se poate de periculosi, portarul Iuliu Mihail Rosiianu avand cateva interventii de-a dreptul salutare.

Mihaita Cazan a facut repede 2 – 0 si sarbatoarea parintilor si suporterilor incepea sa se faca simtita-n tribuna.
3 – 0 a facut Akos Bodor, baiat care si-a trecut si-n tur numele pe lista marcatorilor, in deplasarea de la Aries.
Mihai cazan a recidivate la 4 – 0, apoi a fost schimbat la pauza.
Pana la pauza insa Robert Kallo a facut 5 – 0 dupa o frumoasa actiune personala, astfel recidivand si el, ca si-n tur, la Aries.
Pana la urma s-a facut 5 – 1, dintr-o lovitura libera excelent executata din marginea careului de 16 metri, iar portarul Iuliu Rosiianu a trebuit sa se recunoasca infrant pentru a doua oara in acest an, desi in fata aceluiasi atacand mai scosese doua alte excelente lovituri libere, din care una chiar de sub bara.
Poate ca nici acum n-ar fi fost gol daca baietii din zid ar fi sarit.
Oricum, nu conteaza, Seria I a fost castigate la pas.
Chiar inainte sa fluire arbitrul la pauza Robert Kallo a mai inscris odata, astfel stabilind sorul la pauza, 6 – 1.
In repriza secunda Darius Badea a facut 7 – 1 dintr-o lovitura libera excelent executata.
S-a facut 7 – 2 spre finalul meciului, dupa ce alb visinii au facut un adevarat recital de ratari.
Astfel baietii din Gruia au inscris pana acum 106 goluri si au primit numai 3, astfel avand de departe cel mai bun atac si cea mai buna aparare, dovedind astfel ca se lucreaza bine la antrenamente, atat cu portarii cat si cu jucatorii de camp.
Alb visinii au 13 victorii din 14 meciuri, 39 de puncte si +18 la Clasamentul adevarului.
In data de 10 mai vor disputa turul semifinalei judetene cu cei de la Ardealul Cluj, echipa clasata pe locul second in Seria II-a.