Powered by CoalaWeb

Juniori C - CFR joaca sambata in deplasare la „U” Cluj – Napoca

Evaluare utilizator:  / 6
Cel mai slabCel mai bun

In aceasta editie de campionat elevii lui Alin Cazan s-au impus in doua meciuri amicale si intr-unul oficial

Meciul de sambata dintre „U” Cluj - Napoca si CFR Cluj – Napoca se anunta din start a fi unul de mare incarcatura emotionala, asta si datorita faptului ca „sepcile rosii” sunt gazde si ca meciul se va desfasura la Baza „Dan Anca”.
Pe de alta parte, alb – visinii pregatiti de Alin Cazan s-au impus pana acum in toate cele trei meciuri disputate, unul oficial si doua amicale.

In cele doua meciuri amicale baietii din Gruia au infrant prima echipa „U” – ista, cu 1 – 0 la aceeasi Baza „Dan Anca” si cu 3 – 1 in meciul revansa de la Baza CMC.
In primul meci amical scorul final a fost 1 – 0, dupa cum am spus, dupa ce Daniel Hetea a inchis tabela inca dinaintea pauzei, din penalty, dupa un faul grosolan facut tot asupra lui.
In al doilea meci CFR `99 s-a impus iar, mai categoric insa decat arata pana si scorul: 3 – 1.
La pauza a fost 2 – 0, dupa ce Marian Petean si Alex Petrus au punctat.
In repriza a doua, pe fondul unor greseli in aparare „Sepcile rosii” au reintrat cca 10 minute in joc, atunci marcand si golul de onoare.
Cortina a tras-o Mihaita Cazan, un alt sarbatorit al zilei de atunci, dupa portarul Iuliu Mihail Rosiianu, care a facut un meci foarte bun, ambii sarbatorind din plin Sfintii Mihail si Gavril.
A fost un meci in care baiatul lui Ganea nu s-a vazut deloc si in care n-a mai avut nimic din aerul de superioritate aratat atunci la tv cand „U” a reusit sa invinga echipa a doua a CFR –ului.
Pe de alta parte, in meciul oficial din tur, din cadrul Seriei I a Campionatului Judetean Juniori C Cluj alb – visinii nostri s-au impus cu un sec 7 – 0, dupa ce deja meciul era jucat la pauza, cand scorul a fost 4 – 0, dupa golurile marcate de Alex Petrus – 2, Mihai Cazan si Robert Kallo.
Dupa pauza au mai inscris Robert Kallo si Dani Hetea, de doua ori.
Ca o ciudatenie in relatia dintre cele doua cluburi, disperati e avantajul nostru net avut in intalnirile directe, cei de la „U” au scris odata pe site-ul lor oficial cum ca ne-ar fi batut candva cu 10 – 0, insa dupa ce i-am aratat cu degetul si le-am deconspirat minciuna, au schimbat modificarea si chiar sters mai apoi articolul.
Pacat!
Ne dorim ca pustii nostri sa-si pastreze naravul si sa-si respecte blazonul si sa faca iar un meci cat se poate de bun.